Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atlantida

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

Atlantida

Masivní město Antiků plné nevyužitých technologií, pravděpodobně sloužíxí jako centrální spojení pro antické aktivity v galaxii Pegasus.
Nyní, když lidé ze Země objevili ztracené město, stalo se jejich zákaldnou při prozkoumávání galaxie. Šest městských mol je spojeno ke středu města, kde se tyčí velící věž. Celé město je obvykle napájeno třemi ZPM moduly. Napájení jim nyní dodávají naquadahové generátory, které expedice přinesla ze Země. Loď Daedalus přinasla ZPM ze starého Egypta, který se používal k napájení štítu, maskovácí technologie a cesty zpět na Zemi, v případě potřeby.
Město samo o sobě není schopné vesmírných letů a původně se nacházelo na povrchu Země, na kontinentě, který se později stal Antarktidou. Mezi pěti a deseti miloóny lety Antikové opustili Zemi společně s velkým městem a přenesli jej na planetu v galaxii Pegasus. Po válce s Wraithy, Antikové ponořili město do oceánu a vrátili se na Zemi Hvězdnou Bránou. Město bylo nalazeno po tisících letech expedicí ze Země, vedenou Elizabeth Weirovou.


Po jejich příchodu městské systémy detekovali přítomnost pozemského týmu a začali reaktivaci světel a energetických systémů, avšak brzy došlo k celkovému vyčerpání energie a velký ochranný štít se zašal smršťovat. Ten chránil před masou vody celé město po velmi dlouhou dobu. Automatizované systémy povznesli město zpět na pvorch dříve, něž štít úplně zkolaboval, což učinilo Atlantidu bezbrannou vůči případnému útoku. Město se rozprostírá jako ostrov uprostřed oceánu. Na pevninu lze přiletět asi za 25 minut Puddle Jumperem – to jsou malé lodě na Atlantidě zanechané Antiky.
Vzhledem k tomu, že Hvězdná Brána na Atlantidě je jediným možným spojením se Zemí v Mléčné Dráze, dostaly důstajníci kódy k automatické destrukci, aby se Wraithové nedostali na Zemi. Dva důstojníci jsou povinni zadat v případě ohrožení kódy, které přetíží naquadahové generátory a vyvolá výbuch o síle 20 kilotun.
Ramena města jsou přístupná, stejně jako další místa, pomocé transportních místností. Atlantida obsahuje četné budovy v různých velikostech s centrální věží, která obsahuje Hvězdnou Bránu.

Technologie


Na Atlantidě je mnoho lanteanských technologií, od Hvězdné Brány, přes Puddle Jumpery, Drony, mezihvězdný pohon a samozřejmě štít.

 

Energie

zpm.jpgHlavní energii dodávají Atlantidě tři ZPM, které jsou uloženy ve speciální místnosti. Pokud má být využit veškerý potenciál tohoto města, jsou potřebná všechna tři ZPM. Postačí jich však méně, avšak město nebude mít možnost úplně využít všechny své vlastnosti. Město má také mnoho solárních generátorů, ty však nedodávají tolik technologie pro fungování jakékoli technologie ve městě. V jednom extrémní případě byly například použity údery blesků z masivní bouře, které sloužili jako napáejní štítu, aby ochránil město před tsunami. Účinnější způsob napájení byla geologická vrthná stanice na dně planety Lantea. Tato stanice byla postavena Antiky předtím, než odešli z Atlantidy.

Štít

Štít Atlantidy je masivní kopule, která se rozprostírala okolo celého města při jeho aktivaci. Chrání město proti všemu. Od orbitálního bombardování, k udržení tsunami až po cestu vesmírem. Štít chrání město, když je ponořené, nebo když cestuje vesmírem. V případě potřeby může být rozšířen na celou planetu. Po nějakých úpravách doktora Rodneyho McKaye může být štít použit také jako plášť města.

Mezihvězdný pohon

Mezihvězdný pohon umožňuje Atlantidě cestovat po vzdálených planetách, nebo dokonce galaxiích. Cesta trvá jen pár dní a pohon je tudíž neuvěřitelně výkonný. Je navržen pro provoz se třemi ZPM moduly, ale může být napájen i jedním, v případě nouze. Využívá se také jiného zdroje energie k napájení mezihvězdného pohonu, například lanteanské geologické vrtné plošiny. Nejvíce energie se využije při startu Atlantidy, poté město vyletí nad planetu a otevře hyperprostorové okno.

Hvězdná Brána

Atlantská brána přepravuje osoby a předměty na jiné světy. Je vybavena silovým polem, které brání subatomárním částicím v rematerializaci, podobně jako Iris na ochranu Hvězdné Brány na Zemi. Tento štít je však mnohem účinější, nežli Iris. Jedině brána na Atlantidě dokáže vytočit bránu v jiné galaxii, proto její DHD obsahuje speciální krystal. Původní Atlantská brána byla zničena působením zařízení Attero. Attero mělo ničit Wraithské lodě při vstupu do hyperprostorového okna, avšak mělo vážný účinek na Hvězdné Brány v Pegasu. Zničenou bránu později nahradila brána z bývalého intergalaktického mostu Hvězdný Bran. Tato brána má možnost aktivovat štít, podobně jako původní brána.

Pohon červí díry

Pohon červí díry byl experimentální pohon navržený Antiky. Tento projekt však opustili, jelikož byl velmi energeticky náročný a nestabilné. Expedice Atlantis použila tento pohon, aby se dostala na Zemi v pouhé sekundě, jelikož hyperprostor jim selhal na okraji Mléčné Dráhy.

Tento pohon by se měl využít v následujícím filmu Stargate Extinction.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář